Klachten:


Kobieta - 11 l.

Matka: Muszę przyznać, że w ciągu ostatnich 5 dni trwania programu i przez 5 dni zaraz po jego ukończeniu zacząłem odczuwać duże wątpliwości co do sensu Treningu SAS. Muszę powiedzieć, że byłam wręcz rozczarowana uzyskanym efektem. Moja córka zachowywała się bowiem w taki sposób jak by była odgrodzona jakimś grubym murem od świata lub znajdowała się w stanie podobnym do depresji. Teraz już wiem, że w taki właśnie sposób mózg mojej córki przetwarzał zachodzące w nim zmiany. Pięć dni później mur zniknął i „pojawiła się” bardziej bystra, zdolna i pewna siebie dziewczynka.

U naszej 11-letniej córki, która ma dysleksję, poprawie głównie uległy te obszary, które odpowiadają za procesy uczenia się i komunikacji. Zwiększył się jej zasób słownictwa, co przełożyło się również na wzrost pewności siebie podczas zabierania głosu w dyskusji oraz co najważniejsze, podczas wystąpień. Zobrazowałabym to w ten sposób, że „rzeka komunikacyjna”, która płynęła w jej mózgu a swobodę jej przepływu ograniczała wielka tama, znalazła wreszcie sposób aby ją przerwać i teraz może płynąć swobodnie. Efektem jest łatwość i płynność wypowiedzi, wzrost artykulacji i całego procesu komunikacji. Córka nie mówi już "i, uh lub mmm" podczas wypowiedzi jak to było do tej pory. Jej pamięć jest lepsza, a ona sama wydaje się mieć większą władzę nad tym, co chce powiedzieć. Nauczyciele mówią, że zauważyli u niej zdecydowaną poprawę jeśli chodzi o dysleksję i wzrost pewności siebie.

Wszystko to powoduje, że moja córka jest szczęśliwsza i ma mniej martwiących się o nią rodziców i po prostu szczęśliwszy dom. Ja i mój mąż kiedy podejmowaliśmy decyzję o zastosowaniu tej terapii, powiedzieliśmy w rozmowie z inną mamą, że jeśli to pomoże naszej córce choćby tylko w 1% to i tak warto. Później zdałam sobie sprawę, że córka posunęła się i wciąż posuwa się do przodu w swoich postępach, więc ocenianie efektów w procentach jest trudne. Ale jeśli miałabym ująć poprawę w procentach to jest to co najmniej 35% . Ponieważ zmiany zachodzą cały czas i wciąż jesteśmy świadkami nowych postępów , pewnie jeszcze się to zmieni.

Dziękuję bardzo za tą nową, innowacyjną i skuteczną metodę.